O firmě PAUL

Jednou ze současných špičkových evropských firem, které se specializují výrobu rekuperačních jednotek v širokém sortimentu nabídky, je německá firma Paul Wärmerückgewinnung GmbH.

Logo_Paul

Rekuperační jednotky PAUL jsou využívány převážně jako řešení kontrolovaného větrání objektů pro bydlení, případně i odvlhčování vnitřních bazénů. Jedná se jak o klasické RD, nízkoener­getické domy tak i pasivní domy. Předností jednotek Paul je především flexibilita jejich použití pro libovolné vytápěcí soustavy (sálavé velkoplošné – podlahové i stěnové, klasické s otopnými tělesy a samozřejmě i teplovzdušné). Použití jednotek Paul je východiskem pro rekonstrukce i novostavby s trvalým výskytem vlhkosti, která bývá neodborně uzavřena těsnou “schránkou” zateplení a oken. Kontrolované větrání, které se ve vyspělých státech stává standardem zakot­veným v normách a zákonech, bude jistě stále více diskutovanou otázkou i v ČR.

Pro rekuperační jednotky Climos F 200, Focus 200, Novus 300, Novus F 300, Novus 450, Santos 570 DC a Maxi flat 600 získala společnost Paul certifikáty od Passivhaus Institutu, který certifikuje produkty vhodné pro pasivní domy (např. i ventilační jednotky s maximální účinností).

logo_zertifiziertes-ph_de

V jednoduchosti je krása. A takové jsou i rekuperační jednotky Paul. Kvalitní zpracování a hlavně patentovaný výměník s bezkonkurenční předávací plochou dávají záruku dlouhodobé­ho bezproblémového fungování.

Jedním z významných dovozců a prodejců rekuperačních jednotek od firmy Paul je v ČR společnost Haidy a.s., která poskytuje svým zákazníkům komplexní služby včetně návrhu vzduchotechnického systému, samotné realizace, regulace a servisu.